Jednoduchý ovocný koláč

4. srpna 2015


Jak už napovídá název, tento koláč je naprosto jednoduchý a ne, nestává se ze mě koláčový maniak, přestože je poměr výskytu tohoto druhu sladkého pečiva v mých posledních příspěvcích velmi vysoký. Abych to tedy vysvětlila, situace je taková, že máma odjela do lázní a já mám teď na hlídání babičku, která je v jídle hrozný rýpal a jediné, co si s chutí dá, jsou buchty, koláče a všechno sladké, takže pokud chci, aby něco jedla, tak musím péct. Takže proto.

Ale musím říct, že přestože Vám příprava zabere asi jen 5 minut, koláč je opravdu moc dobrý a vláčný. Navíc u tohoto receptu využijete takzvanou hrnkovou metodu, takže ani nepotřebujete žádné odměrky a hromady nádobí, na udělání těsta bude stačit jen mísa, vařečka a hrnek!


Suroviny:

• 2 hrnky polohrubé mouky
• 1 hrnek cukru krupice
• 1 hrnek oleje
• 1 alternativa zakysané smetany (200 ml)
• 1/2 prášku do pečiva
• ovoce (nektarinky, třešně)


No a pracovní postup je u tohoto receptu to nejjednodušší, co si dokážete představit. Všechny suroviny kromě ovoce si smíchejte v míse dohromady, vlijte do koláčové formy a ozdobte ovocem. Já jsem použila opět to, co jsem zrovna měla doma, stačilo mi pár třešní a jedna nektarinka.
Troubu si předehřejte na 180° a dejte péct na 40 minut. Simple, simple.


Hlídám babičku až do neděle, takže se připravte na to, že minimálně ještě jeden koláč tento týden bude, pak dám zase na nějaký čas s pečením pokoj :D

Mějte hezký den!


  
                                                                                                                                - Broccoli

3 komentáře

 1. Vypadá skvěle, možná ho taky zkusím.. :-) Díky za tip :)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/08/makeup-10x-jinak-paletka-e-style-charm.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! Určitě vyzkoušejte, mě samotnou překvapilo, jak byl dobrý :)

   Vymazat