Olomouc | Podzimní Flora 2016 - I. část

26. října 2016O víkendu proběhla v Olomouci podzimní etapa Flory. Pokud jste ji zatím nenavštívili, tak jde o tradiční výstavu, která se koná vždy na jaře, v letě, na podzim a v zimě a najdete tam vždy vše, co je na daném období typické. Na jaře bývá ve znamení tulipánů, v létě zde uvidíte opět obrovskou spoustu květin a první letní výpěstky, v zimě je zase věnována Vánocům. No a ta podzimní je samozřejmě ve znamení sklizně.


Kromě zhlédnutí výstavy nádherné úrody českých zelinářů si zde můžete sezónní suroviny i nakoupit, ochutnat místní vína nebo si dát nějakou dobrotu. Já na Floru jezdím, protože tam pokaždé objevím něco zajímavého a úplně nového. Třeba loni jsem si tam poprvé koupila kokosový olej, do kterého jsem se naprosto zbláznila a letos jsem tam objevila kaktusové (!!!) těstoviny!

Jinak vystavované ovoce a zelenina byla ta krásná, že bych si nejraději vzala velký nákupní košík a všechno si to odvezla :D Fotila jsem jak zběsilá, takže jsem se rozhodla rozdělit fotky do dvou článků, takže dnes mám pro Vás fotky z venkovního tržiště a pár fotek z výstavy a zítra zbytek s hromadou fotek mých milovaných dýní, tak se těšte!
Zbytek fotek zíííítra! :)- Broccoli

2 komentáře

 1. Pěkné fotky :)
  Chodím pravidelně každý rok na jarní i podzimní, ale letos to s počasím bylo nic moc, takže jsem tentokrát tu podzimní vynechala.... Kaktusové těstoviny, to slyším poprvé, ale zní to zajímavě :) já si tam nejraději kupuju sušené ovoce a různé oříšky mimo jiné.... a pak taky jako na každé Flóře nějaký šátek, to je taková moje tradice :D :) vždycky si tam nějaký vyberu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že byla celkem zima, ale naštěstí nepršelo, tak jsem byla ráda, že jsem byla :))

   Vymazat