Jedlé dárky - loňská vánoční inspirace

7. prosince 2016
Podle mě jsou jedlé dárky jednoduše ty nejlepší dárky! Loni měly u mě doma dokonce větší úspěch než cokoliv kupovaného, proto jsem se letos opět rozhodla nějaké vymyslet. Postupně je tady budu pro Vás do Vánoc přidávat, ale než se do toho pustím, mám tady malou inspiraci z loňského roku! :)

1) KŘUPAVÁ OŘECHOVÁ GRANOLA

Žádné kupované müsli se jí nevyrovná, přesně víte, co všechno v ní je a navíc jí nikdo nemůže upřít jedinečný punc vlastnoručně vyrobeného dárku. Recept najdete ZDE.
2) VÁNOČNÍ PEČENÝ ČAJ

Pečený čaj je typický zimní dárek, zahřeje, potěší a je prostě výborný. Tento je z ovoce, které je i teď v zimě k dostání čerstvé, zkombinovala jsem domácí jablka a hrušky s kupovaným exotickým ovocem a recept na něj najdete ZDE.3) KOŘENĚNÉ ARANCELLO 

Arancello je pomerančový kořeněný likér, který Vás v chladnějších dnech rozhodně zahřeje. Navíc se kromě Vánoc blíží i doba oslav Silvestra a Nového roku, tak můžete likér věnovat i jako pozornost na oslavě. Příprava není náročná, ale zabere Vám v podstatě dva týdny, protože se tuto dobu musí likér luhovat a odležet, takže je nejvyšší čas se do něj pustit. Loni to byl jeden z nejlepších dárků, všem hrozně moc chutnal :) Recept je ZDE.
4) NAKLÁDANÝ HERMELÍN

Nakládaný hermelín udělá radost pod stromečkem nebo jím můžete vyřešit otázku, co přinést jako dárek na novoroční oslavu. Recept najdete ZDE.
5) NAKLÁDANÁ SUŠENÁ RAJČATA

Sušili jste v létě poctivě rajčata? Teď přichází správný čas je naložit a někoho jimi obdarovat, protože kdo by nemilovat naložená sušená rajčata? Recept najdete TADY.

6) NAKLÁDANÝ BALKÁNSKÝ SÝR 

Nakládané sýry jsou tutovka a balkán se k nakládání perfektně hodí. Další jednoduchá chuťovka, kterou můžete vzít s sebou na novoroční oslavu nebo ji dát někomu pod stromeček! Recept je ZDE.

Tak co, pustíte se do něčeho? :)
- Broccoli

2 komentáře

  1. Letos jsem taky přemýšlela nad nějakým takovým dárkem...
    Díky za tyhle tipy, vypadají skvěle :)

    OdpovědětVymazat