Štědrý den | Food diary

29. prosince 2016
U nás se na štědrodenní půst moc nehraje, prostě si chceme ty Vánoce užít a celý den nejíst by bylo smutné :D Navíc by se mi za ten den stáhnul žaludek, takže bych nakonec pravděpodobně nesnědla ani tu večeři a neužila si to, takže normálně máme snídani, oběd a večeři + celý den pojídáme cukroví.Letos jsem Vánoce poprvé slavila s rodinou u babičky doma, kde je velká kuchyně, takže se tam vždycky můžu rozpínat a vařit. Tak se pojďme podívat, co se baštilo!
SNÍDANĚ - Obvykle jsme mívali na Štědrý den k snídani vánočku, poslední roky jsem vždycky pekla vánoční štolu, kterou jsem chtěla dělat i letos, ale vzhledem k tomu, že letos byly poprvé o svátcích zavřené obchody, takže jsme jako šílenci nakoupili hrozně moc jídla a mně přišlo zbytečné něco dalšího péct, když bylo nakoupeno toho doma bylo tolik.
Takže jsme měli nakonec takový obložený stůl, spoustu sladkého i slaného pečiva, zeleninu, guacamole a cizrnovou pomazánku s červenou řepou.

OBĚD - Oběd míváme na Štědrý den pokaždé stejný, a to vánočního kubu. Letos jsem ho chtěla trochu ozvláštnit, takže jsem ke kroupám a houbám přidala ještě pohanku a sušená rajčata. Bylo to skvělé, takže pokud by Vás zajímal recept, najdete ho ZDE.


No a takhle vypadal náš večerní stůl - všechno cukroví kromě rohlíčků a lineckého je veganské :)


VEČEŘE - Jako polívku máme vždycky jemnou hrachovku ze žlutého hrachu.

A hlavní chod! Klasický bramborový salát akorát bez vajíčka a s vegan majonézou a k tomu hlívu obalenou v nori řase a hrašce: V-Ý-B-O-R-N-É!!!


A nakonec vyšla hvězdička, takže bude štěstíííí!

Hůůů, moje první plant based Vánoce! Co jste na Štědrý den baštili Vy? :)

- Broccoli

Okomentovat