Čokoládové pralinky z kakaových bobů

7. února 2017
Všichni milovníci čokolády sem! Po tomto dezertu Vás nemusí trápit výčitky svědomí. Kvalitní čokoláda totiž nejen pohladí na duši, ale díky vysokému obsahu vlákniny je i zdraví prospěšná. Dnes už každý ví, že kvalita čokolády závisí na množství obsaženého kakaa. Takže co si takhle vyrobit vlastní čokoládové pralinky přímo z kakaových bobů?


Kakaové boby, pokud jsou nepražené, jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a především velmi potřebných antioxidantů, které našemu tělu vytváří ochranný štít před nežádoucími volnými radikály. U těchto zamilovaných pralinek navíc budete mít jistotu, že neobsahují žádná dochucovadla, ztužené tuky či bílý cukr. Připravte si tyto zdravé raw čokoládky třeba letos na Valentýna!Suroviny na 15 pralinek:
• 50 g drcených kakaových bobů (můžete sehnat ZDE)
• 2 lžíce kokosového cukru (můžete sehnat ZDE)
• 2 lžíce kokosového oleje (v kapalném skupenství)
• 2 lžíce tahini (sezamové pasty)


1. Veškeré suroviny vložte do mixéru a rozmixujte na hladkou pastu.

2. Vytvořenou pastou naplňte srdíčkové formičky. Pokud použijete silikonovou formu, není potřeba ji dopředu vymazávat, kovové formičky vymažte olejem.

3. Dejte zatuhnout do chladničky alespoň na 5 hodin a poté vyklopte. Pralinky uchovávejte v chladu.

Valentýn a čokoláda k sobě podle mě neodmyslitelně patří. 
Čím letos plánujete potěšit Vy své milované? :)
Děkuji Lékárna.cz za poskytnutí produktů k vyzkoušení.


- Broccoli

2 komentáře

  1. Baruš, zkoušela jsem teď dělat čokoládová srdíčka podle tebe a povedlo se! Moc ti děkuju a pokračuj v tom co dělaš je to parádní. Léňa

    OdpovědětVymazat