Cooking with Šůša | Michaela Šupáková

7. listopadu 2017Tak na tuhle kuchařku jsem se upřímně opravdu těšila. Napsala ji totiž Míša, která si říká Šůša, a která je jednou z úplně prvních foodblogerek, kterou jsem začala pravidelně sledovat a inspirovat se jejími dobrotami. Její recepty byly totiž vždycky originální, zdravé a navíc většinou bez masa. Když jsem se tedy dozvěděla, že bude vydávat kuchařku, bylo mi jasné, že to bude kuchařka přesně podle mého gusta.


V úvodu kuchařky autorka prozrazuje celkem zajímavou informaci, a to sice to, že ji dříve vaření vůbec nebralo. Její maminka je totiž kuchařkou a už v dětství po ní chtěla, aby stála u plotny a dívala se, jak se co vaří, a to ji moc nebavilo. K vaření si ale přesto nakonec svou cestu našla a stalo se její vášní a velkým koníčkem.

Pokud vím, tak Míša není veganka, přesto je ale naprostá většina z více než šedesáti receptů v nové kuchařce právě veganských, pár receptů je vegetariánských a všechny dohromady navíc spojuje to, že jsou kompletně bezlepkové. Pokud jste tedy zastánci zdravého životního stylu a lehké kuchyně nebo patříte k bezlepkářům, bude tato kuchařka přesně to pravé i pro vás.

Heslem kuchařky je, že nemusíte v kuchyni trávit dlouhé hodiny, abyste vykouzlili výborné jídlo, a to si autorka při výběru receptů skutečně vzala k srdci. Časově nejnáročnější recepty zvládnete do hodiny, najdete tam ale i spoustu takových, na které vám bude stačit jen 10 minut. Příprava jednotlivých jídel navíc není vůbec technicky náročná a nebudete potřebovat ani žádné speciální kuchyňské vybavení.

Kniha je rozdělena na několik tematických kapitol, najdete zde recepty na zdravé snídaně, nápoje, polévky, hlavní jídla a svačinky, saláty, pomazánky a na závěr i sladkosti a dezerty. No a ty fotky! Ty mám na kuchařkách vždycky nejradši a tady se opravdu vyvedly.

Pokud vás zajímá Míšino vaření, tak určitě mrkněte i na její blog Cooking with Šůša, na kterém najdete doslova tunu zdravých receptů!- Broccoli

4 komentáře

  1. Moc děkuji za krásnou recenzi!!! Jsem ráda, že se ti kuchařka líbí ♥ ♥ ♥

    OdpovědětVymazat
  2. Vypadá to na skvělou kuchařku :) šůšu a její blog také sleduji.. docela dlouho :)

    OdpovědětVymazat