PHOTO DIARY | Srpen & Září 2021

13. října 2021

 

Přelom léta a podzimu byl neskutečný blázinec. Léto jsem vlastně ani moc nezaregistrovala, protože jsme se stěhovali, zdlouhavě vybalovali a řešili první problémy s novým bydlením. Radost z nového bytu asi už po týdnu vystřídalo zděšení, když na nás zaklepala sousedka, která nám oznámila, že jsme ji tak trochu vytopili. Po několika měsících nervů s hledání bytu a vyřizováním hypotéky pro mě tohle bylo jak poslední hřebíček do rakve. Trochu jsem si pobrečela. Pak jsem se ale zhluboka nadechla, uklidnila se a šla shánět instalatéry, kteří si pak u nás podávali dveře asi týden. Ale problém se nakonec vyřešil. Ostatně jako nakonec vždycky. A mně to jenom připomnělo, že bych neměla hned všechno vidět v těch nejčernějších barvách, protože takových životních kopanců ještě bude. Když se člověk srovná s tím, že k těm nejlepším věcem většinou vede klikatá cesta, je pak na konci dne stejně jenom vděčný za to, kam ho to posunulo. 

Přestože nám letos žádná letní dovolená nevyšla, snažili jsme se ve volných chvílích co nejvíc užívat Prahu. Po uvolnění restrikcí se do města vrátila část turistů a začalo to tady zase trochu žít, přesto je to ale klidnější, než v době předcovidové. V srpnu se opět konala akce Open House Prague, kterou si většinou nenecháme ujít, protože se obvykle na dva dny zpřístupní řada památek a významných institucí, do kterých se člověk běžně jen tak nepodívá.

V září jsme se pustili do první fáze rekonstrukce bytu, takže sotva jsme se nějak zabydleli a uklidili, už máme zase všude malířské potřeby a na všem leží povlak bílého prachu z vybrušování zdí. Mezitím si ale vždycky odfrkneme někam na výlet nebo za kulturou a já jsem ráda, že to je konečně zase možné ❤️

V rámci Open Housu jsme byli tentokrát obhlídnout Černínský palác ♥


Umělecká zahrada v Nuslích


Máma zase ve velkém pěstovala Domácí dýňová plantáž ♥
Proběhl i sedánek s rožnovskýma holkama ♥A tady už to začalo

Tak trochu jsem si vytvořila závislost na Ovsánku 


Vegan Hut


Nový favourite spot v L'Osterii
A klasický Café Louvre nikdy nezklame ♥

Taky jsme byli na koncertě klasické hudby The Four Seasons v katedrále sv. Klimenta a byl to teda zážitek ♥ 

Dokonce i výstavu čičin jsme stihli!

Samozřejmě jsem je chtěla domů všechny


A o svátku 28. září byl den otevřených dveří na Ministerstvu kultury, které je moc krásné!- B.


2 komentáře

  1. Na OpenHouse vždy vyrážím s mamkou :-). V areálu Černínského paláce to vypadá opravdu krásně, tam musíme vyrazit. O Umělecké zahradě v Nuslích jsem vůbec nevěděla, ale podle fotek to tam vypadá moc hezky a já mám další tip, kam v Praze vyrazit :-). Děkuji za inspiraci :-).

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já moc děkuji ♥ Na Open Housu mám taky ráda, že vždycky objevím nějaká nová místa ♥

      Vymazat