(Summer) Sun Protection Favourites

27. září 2022

 

Abych byla upřímná, tak ještě poměrně donedávna jsem na sluneční ochranu docela kašlala. V dobách dospívání jsem opalovací krémy téměř nepoužívala (protože bych pak byla určitě méně opálená, a to teda fakt ne) a byla jsem schopná smažit se venku na lehátku skoro celý den, i když jsem věděla, že se pravděpodobně spálím. Dnes už jsem starší a v tomto směru snad rozumnější a snažím se dávat si na sluníčko pozor.

Taky jsem byla letos poprvé u dermatologa na kontrolu mateřských znamének a kvůli jejich množství mi bylo doporučeno, abych chodila na prevenci každý rok. Člověku to trochu otevře oči. Odjakživa jsem milovník léta a sluníčka se vzdát nechci, ochranné přípravky s vysokým faktorem mám ale už vždycky při ruce. Postupně jsem si nastřádala i několik oblíbenců, se kterými jsem moc spokojená, a na které Vám chci dnes dát tip.


La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
Bez tohoto zklidňujícího balzámu si už nedokážu představit svůj den, a to ať je léto nebo zima (ano, před UV zářením je potřeba chránit se i v zimě). Skvěle hydratuje, má SPF 50, a i při použití většího množství se okamžitě vstřebává a nezanechá mastný filtr. Právě proto ho používám každé ráno před nanesením make-upu. Za mě je to takový svatý grál mezi ochrannými krémy a oblíbila jsem si ho natolik, že si ho pořizuju pořád dokola.

La Roche-Posay Athelios
Tento ochranný sprej na obličej s SPF 50 je pro mě objevem letošního léta. Většinu dní chodím nalíčená, takže byl u mě trochu problém s reaplikací SPF ochrany během dne. Tento sprej lze ale aplikovat i přes make-up, takže ho mám pořád u sebe v kabelce a mohu ho použít bez obavy, že si například rozmažu oční linky. Vážně skvělá věc.

La Roche-Posay Cicaplast Levres
Při opalování by se nemělo zapomínat na to, že je potřeba chránit i takové části těla, jako jsou rty, uši nebo prsty. Tento balzám chrání rty a taky je regeneruje, pokud jsou již podrážděné nebo popraskané. Osobně jsem na suché rty nikdy netrpěla, takže ho nepoužívám denně, ale spíše v případech, kdy vím, že budu na přímém sluníčku pobývat delší dobu.

Vichy Capital Soleil SPF 30+ a 50+
Opalovací mléka s ochranným faktorem 30 a 50 střídám podle toho, jak je sluníčko silné a kolik času na něm plánuji strávit. Opalovací mléka od Vichy jsou hypoalergenní, voděodolná a dobře se nanášejí i vstřebávají. 

Skin79 Jeju Aloe Aqua Soothing Gel
O pokožku se snažím pečovat i po pobytu na sluníčku a používat zklidňující přípravky po opalování obsahující panthenol nebo výtažky z aloe vera. Tento konkrétní korejský přípravek je v podstatě čisté aloe, obsahuje ho totiž přes 99 %. Gel je navíc neuvěřitelně všestranný. Po pobytu na sluníčku pokožku krásně zklidní a zchladí, dá se ale používat i na vlasy jako prevence třepení konečků nebo jako hydratace pokožky hlavy. Údajně se dá aplikovat na obličej při problémech s akné, což jsem osobně nezkoušela, ale takto čistým produktem podle mě nezkazíte vůbec nic. 

Beta Caroten
Beta caroten se snažím doplňovat v průběhu léta a hlavně, když se například chystám k moři. Značka je v podstatě jedno, já aktuálně užívám tobolky od Green Food, které mají rostlinné složení.
Budu ráda, když budete v komentářích sdílet i Vaše tipy na oblíbené SPF produkty i na to, jak (a zda) se před sluníčkem chráníte ☀️ 


- B.

Okomentovat