Jednoduchý kuskus s vařenou zeleninou

7. října 2015Jsem studentka, tudíž se často nevyhnu takovému typu vaření jako "čím rychleji, tím lepší". Vařit pořád dokola špagety na všechny možné způsoby přestane člověka velmi rychle bavit a čínské polívky jsou sice super rychlé řešení na zahnání hladu, ale zato pěkně nezdravé. To kuskus je opravdu vděčná studentská surovina s mnoha výhodami - příprava zabere 5 minut, můžete do toho hodit prakticky cokoliv a navíc to celé hrozně nabobtná, takže máte nakonec jídlo na 3 dny téměř bez práce.

Nikdy jsem nepatřila k těm, co si vozí do školy hotové jídlo z domova, ale vždycky si přivezu suroviny, ze kterých si můžu uvařit čerstvé jídlo. Bydlím letos na koleji, takže o nějaké troubě si tu může člověk nechat zdát a musím si vystačit s plotýnkovým vařičem, ale i tak to jde! Mám tady recept na velmi rychlé a zdravé jídlo, které zvládnete uvařit i ve ztížených podmínkách a bude vám stačit jen jeden hrnec a minimum surovin.

Suroviny:

• 1 a 1/2 hrnku kuskusu
• 1 mrkev
• 1 petržel
• několik koleček pórku
• pár růžiček květáku
• zeleninový bujón
1. Příprava receptu je velmi podobná, jako když se chystáte vařit polévku. Očistíte si a nakrájíte do hrnce libovolnou zeleninu (já jsem tady použila mrkev, petržel, pórek a květák), zalijete cca 1/2 litrem vody (záleží na množství zeleniny, jde o to, aby byla ponořená a měla nad sebou tak 1 cm vody). Přidejte zeleninový bujón a dejte vařit na cca 20 minut, dokud není zelenina měkká.

2. Po uvaření stáhněte z plotny. Krom zeleniny vám v hrnci zbyde i troška vývaru, ten neslívejte, ale vše zaprašte kuskusem, zamíchejte a nechejte pod pokličkou 5 minut dojít. Vývar se do kuskusu vsákne, nechutná pak planě a máte plnohodnotné jídlo!
Z tohoto množství máte 3 obědy nebo večeře a nemusíte tím pádem vařit každý den, protože někdy lítáte po přednáškách od rána do večera a prostě na to není čas. Navíc je to super jídlo do krabičky, takže si ho můžete vzít do školy s sebou.Jaká studentská jídla si vaříte vy? :)
                                                                                                                                       - Broccoli

2 komentáře

 1. Vypadá moc hezky! Kuskus miluji, plánuji jej vyzkoušet i na sladko :)

  Nela z Beauty Charm
  GIVEAWAY - O krásné šperky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušejte, já osobně mám ráda kuskus nasladko s medem, skořicí a oříšky, dobrota! :)

   Vymazat