Himalyo

6. května 2016
Tak se mi zase jednou poštěstilo něco úžasného vyhrát! Web zabývající se zdravým životním stylem Chceme jíst zdravě pořádal prostřednictvím své facebookové stránky soutěž o goji produkty značky Himalyo a áááááá! Já jsem vyhrála! Produkty už mám nějakou dobu doma, tak jsem si řekla, že Vám o nich něco napíšu.


Goji neboli kustovnice čínská je mnohými označována za elixír zdraví a dlouhověkosti, někteří ji dokonce přezdívají ovocem nesmrtelnosti. Obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin, antioxidantů a také látek, jež jsou schopny pohlcovat volné radikály a zpomalovat procesy stárnutí.


O značce HIMALYO, která v Evropě, ale i u nás v Česku produkuje plody goji a výrobky z nich, jsem slyšela již dříve, tak jsem byla moc ráda, že můžu jejich produkty nyní vyzkoušet. Byl mi zaslán balíček sušených plodů kustovnice i šťáva, na kterou jsem se hrozně těšila.

Kustovnice značky HIMALYO pochází z čínské provincie Ningxia, jež se nachází v podhůří Himalájí a musím říct, že sušené plody goji byly už na první pohled jiné, než ty, které jsem dříve kupovala v běžném supermarketu. Tyto mají rozhodně výraznější červenou barvu, navíc s těmi z běžného obchodu mám zkušenost, že se časem začínají slepovat dohromady.


Na GOJI Juice jsem byla hrozně zvědavá, už ta sytě oranžová barva byla prostě úžasná. Všichni jsme si doma dali panáka a shodli jsme se na tom, že nám to chuťově připomíná rakytník. Veliká dobrota a ještě ten pocit z toho, jak teď budu zdravá! :D
Kustovnice se nejčastěji zobe jen tak za syrova, případně se přidává do kaše, já pro Vás chystám ale i pár receptů, protože existuje spousta dalších způsobů, jak ji využít!

Tak se těšte!

- Broccoli

2 komentáře

  1. Kustovnice má pro mě trochu zvláštní chuť. Nejlepší je namočená v horké vodě, dokud nezměkne:). To pitíčko má barvu přesně jak ten rakytník nebo physalis. Co je tam prosím přidaného krom goji (cukr, dochucovadla atd...)?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jde pouze o čistou za studena lisovanou šťávu ze zralých plodů goji :) Proto se musí například po otevření uchovávat v lednici a spotřebovat už zhruba do pěti týdnů, což ale vyrovnává skutečnost, že tam nejsou žádné konzervanty a nic umělého :)

      Vymazat